Kurz Naučte se dělat skvělé Sushi

13. 3. 2013
Kurz Naučte se dělat skvělé Sushi

Poučena z minulého kurzu jsem se začala na svůj druhý kurz chystat již s předstihem od 11:00. Dala jsem si záležet, den předtím jsem si objednala čerstvého norského lososa a tuňáka. Ráno jsem jela nakoupit potřebné věci do Tesca jako je wasabi, rýžový ocet, surimi tyčinky, avokádo, okurek a mrkve. Doma jsem dala uvařit asi 2kg rýže na sushi a ochutila ji octem, soli a cukrem. Vše jsem si pečlivě nakrájela na úhledné proužky a sbalila si všechny krabičky do termo tašky a jela do COWO, kde jsem s překvapením zjistila, že jsem přišla na kurz o týden dřív – zkrátka jsem si špatně zaznamenala datum kdy se měl kurz konat! Moc mě to v tu chvíli mrzelo, ale jeden kamarád zrovna ten večer pořádal sushi party na oslavu svých narozenin, kde jsem byla pozvaná, takže nic nepřišlo vniveč a vše se nakonec spotřebovalo :)

O týden později se předchozí scénař opakoval a já dorazila do COWO v 18 hodin, nachystala stoly a zanedlouho začali přicházet účastnící kurzu. Tentokrát nás bylo méně, dohromady 9 (i se mnou). Průběh večera byl podobný tomu prvnímu kurzu, vzájemné představení se, malá prezentace na téma sushi, ukázka rolování a zúčastnění se pustili do rolování svých maki a california. Podezřívala jsem je všechny z toho, že sushi už někdy dělali – byli neskutečně šikovní a skoro mě tam nebylo potřeba :). Tím, že nás bylo méně, jsme to kompletně všechno zvládli během 3 hodin, i času na focení a samotné jezení bylo dost, dokonce nám toho hodně zbylo.

Každopádně se večer nesl ve velmi příjemné a přátelské atmosféře, jakoby se sešli staří kamarádi – celý večer jsme se smáli a vtipkovali.

Probrali jsme spousty zajímavých věci, počínaje typickým mongolským jídlem, mým životem v ČR, New Yorkem, makarony, a couchsurfingem konče. Podle Pavla v COWU ještě nebyla žádná skupina, která by se tak náramně při nějakém kurzu bavila!

Na základě přání zúčastněných bych ráda uvedla pár tipů, kde co koupit:

  • Wasabi, rýžový ocet, nakládaný zázvor, sojová omáčka (Kikkoman), surimi tyčinky na sushi a zelenina – Tesco
  • Čerstvé ryby – Ocean 48 (Minská, Merhautova) – možnost objednávky předem
  • Rýže na sushi – Makro, online obchody, obchody se zdravou výživou
  • Řasy Nori – Tesco, obchody se zdravou výživou, Billa, Albert – obvyklá cena 10 plátků za cca 100Kč.

Tímto bych chtěla poděkovat všem zúčastněným za to, že jsme se tak bavili. Byla to opravdu sranda a Vy jste ti, kteří dělají ten kurz takovým jaký je!


Projekt provozuje CONSO EMINENS s.r.o. © 2017