18 důvodů, proč je práce z domu v létě na nic

3. 8. 2014
18 důvodů, proč je práce z domu v létě na nic

Když je venku takové vedro, že už to ani rtuť v teploměru nedává… tak si občas každý freelancer zasteskne po klimatizované kanceláři. Jaké nástrahy na vás při práci z domu v létě čekají? My jsme jich dali dohromady rovných 18!

1. O tichu a klidu na práci si můžete nechat tak maximálně zdát. Všichni totiž mají spoustu volného času. SPOUSTU. A zvuk sousedovy sekačky rozseká vaše pracovní plány na maděru. A uděláte zase míň, než jste chtěli.

2. Všichni jsou na dovolené, jenom vy ne. A musíte se pořád koukat na ty jejich cestovatelské fotky. Prostě musíte. Jinak byste totiž měli zeď na facebooku úplně prázdnou.

3. Děti byly vypuštěny ze školních lavic. Ignorují deadliny, vyluzují zvuky a chtějí vaši pozornost. A vy jim ji budete muset dát. Jinak to totiž odnesou vaše uši, myš nebo celá dosavadní práce.

4. Zahradní párty, opalování a vůně grilovaných steaků. To se vás samozřejmě netýká. Všechno se to děje u souseda na zahradě. To jediné, na co jste pak schopni myslet, je jak si neposlintat klávesnici.

5. Venku je nesnesitelně krásně. A vy si i přesto musíte zůstat hrát uvnitř.

6. Zvířata. Pokud je máte, pak je máte všude. Když zrovna nechováte rybičky (u kterých to jediné, co jim brání, aby vás otravovaly, jsou čtyři stěny akvárka), pak budou chtít vaši miláčci vyvenčit, nakrmit, pohladit… A když to neuděláte? Kočka vám bude asistovat u psaní neustálým mašírováním po klávesnici tam a zpět a pes vás bude obíhat tak dlouho, až vám z toho půjde hlava kolem.

7. Doma vám došlo pivo. V tom lepším případě. V tom horším je ho plná lednice a vaše tchyně to má do posledního kusu dokonale spočítané.

8. Nikdo vás neinspiruje. A odkud pak ty nápady máte pořád tahat, že?

9. Jste doma. Pořád. Jste doma tak často, že máte dokonalý přehled o tom, kolikrát chodí vaši sousedi na nákup, kdo si koupil nové auto a komu zahýbá manželka. Jiní tomu říkají „šmírování“, vy tomu říkáte “být dobře informován”.

10. Prokrastinace je mrcha. A v létě dvojnásobná. Krom toho, že máte krásně uklizenej bejvák, máte taky dokonalej přehled o všech last minute zájezdech, otvíracích dobách na koupalištích a všech těch hrozně cool místech světa.

11. Nemáte se od koho učit. Občas každý potřebujem někoho, kdo nám prostě řekne, že to máme zkusit vypnout a zapnout.

12. Ráno nemáte důvod převlíct se z pyžama a přes den je vám takové vedro, že zůstanete jen ve spodním prádle. A večer už pravděpodobně pracujete nazí.

13. Jíte buď pořád anebo vůbec. Nečeká vás žádná pauza na oběd. Kdy budete jíst, jak dlouho to budete dělat a kolik toho sníte, je jen a jen na vás. Máte totiž přístup ke zdroji 24/7. A když všechno sníte, můžete jít alespoň nakupovat. Pokud už teda nejste ve stavu, kdy se bojíte mezi lidi… A tak pořád dokola.

14. Máte zadek přilepený k pracovní židli. Obzvlášť nepříjemné, když pracujete nazí.

15. Přehřáté servery a letní bouřky. A ideálně obojí dohromady. Vypnout modem a zálohovat, zálohovat… nebo se z toho pak zblázníte.

16. Je to krutě osamělej svět. Když vám zrovna neskáčou po hlavě děti – to nechcete. Není poblíž ani noha.

17. Když začnete vlastní kočce vysvětlovat základy html… Je načase vyjít ven mezi normální lidi.

18. A navíc… Všichni jsou tak krásně opálení, jen vy jste bílej jako stěna.

Tak už se netrapte doma a přijďte v srpnu pracovat do COWO Brno. Máme tady klimatizaci, chlazené pivo, výbornou pracovní atmosféru a dobrou náladu! :)


Projekt provozuje CONSO EMINENS s.r.o. © 2017