5 důvodů, proč vyzkoušet COWOrking

14. 4. 2014
5 důvodů, proč vyzkoušet COWOrking

Pokud vaši spolupracovníci cestují po celé Evropě a externí odborníci sídlí tisíce kilometrů daleko, virtuální spolupráce má svůj význam. Od kolegů můžete být fyzicky vzdáleni přes půl zeměkoule a přesto jste schopni spolu bez problému komunikovat…

Je vaše firma moc malá na to, aby si mohla dovolit vlastní kanceláře? Pak neváhejte a čtěte!

5 důvodů, proč je COWOrkingové centrum lepší než spolupráce na dálku

1. Přestanete si vzájemně zahlcovat e-maily

Máme rádi e-maily, ale čas od času se nám to prostě vymkne z rukou. Uvědomili jste si někdy, jak vás spravování vaší e-mailové schránky drží v nekonečném kruhu, ze kterého se lze jen těžko vymanit?

Ve sdílené kanceláři máte možnost zvednout hlavu od laptopu a podělit se o nápad či myšlenku s někým z vašeho okolí. A věřte, že máte hned mnohem lepší pocit. Nemusíte jen tak bušit do klávesnice a někomu na druhém konci světa sáhodlouze vysvětlovat, na co myslíte a jak to myslíte.

Není nad okamžitou, osobní reakci, kterou věrně nezachytí ani webkamera.

2. Získáte mnoho příležitostí ke zvýšení prodeje

Firma ze San Francisca může být ve stejné místnosti jako tucet dalších společností ze všech koutů světa. Díky tomu, že se denně potkávají a navzájem se baví o svých produktech, mezi sebou spontánně navazují obchodní vztahy.

V některých případech se sousední firma stane vaším klientem, v jiných kolegové sedící u jednoho stolu začnou pracovat společně, vytvoří něco nového nebo inovují současný produkt.

3. Budete mít více času na navazování kontaktů

Snídaně, oběd, společná káva… Tím, že se vaše pracoviště přesune do coworkingového centra, zvýší se i frekvence vaší interakce s dalšími lidmi. Nejen s těmi, které už znáte, ale i s těmi, které vidíte poprvé v životě. Jednoduše s nimi sedíte celé dopoledne v jedné místnosti a tak spolu skočíte na oběd a něco nového se o sobě dozvíte.

4. Dostane se vám komfortu, který byste si jinak nemohli dovolit

Jakmile vaše začínající firma dosáhne určité velikosti, obvykle se začne poohlížet po kanceláři. Jak ale všichni víme, rozpočet není neomezený, a když se rozhodujete mezi kuchyňkou v malinkaté kanceláři a investicí do marketingu, často zvolíte to druhé.

Coworkingem můžete jen získat, bez nutnosti vyloupit banku. A to nemluvíme jen o samoobslužném kávovaru a velkém prostoru.

5. Budete v epicentru nových nápadů

Každý má občas potřebu přemýšlet nahlas a vyslechnout si názory ostatních na to, jestli jeho myšlenka náhodou není úplně mimo. Nebo také jednoduše řečeno brainstormovat. To jde v jednom opravdu těžko. Pokud jste mezi dalšími lidmi, a to v coworkingu po většinu času jste, můžete sdílet své myšlenky, podělit se o své nápady a zároveň vytvářet nové, lepší.

A tak se sami rozhodněte Coworking nebo spolupráce na dálku?
A nebo si rovnou přijďte vyzkoušet českou verzi coworkingu do COWO Brno!

Originální anglickou verzi článku si můžete přečíst přímo ZDE.


Projekt provozuje CONSO EMINENS s.r.o. © 2017