Časté dotazy o coworkingu (FAQ)

Co musím udělat pro členství?

Kontaktujte nás a domluvte si termín schůzky. Přijďte osobně, prohlídnete si prostor a rovnou můžete začít pracovat. První hodinu práce máte na zkoušku zdarma a když se u nás rozhodnete zůstat, stačí jen podepsat členskou smlouvu a převzít si vstupní klíč. Při převzetí karty je potřeba zaplatit vratnou zálohu ve výši 1000 Kč.

Co všechno je v ceně?

K dispozici je společenská zóna, stůl, židle, vysokorychlostní internet, sociální zařízení a vybavení kuchyňského koutu (mikrovlnka, rychlovarná konvice, nádobí a příbory.).. Dále veškeré provozní náklady jako elektřina, vytápění, vodné – stočné, poplatky za domovní služby, výtah.

Co potřebuji ke vstupu?

Ke vstupu potřebujete klíč, který získáte po podpisu členské smlouvy. Vratná záloha na klíč 1000 Kč, záloha se platí při převzetí klíče.

Můžu přijít poprvé, podepsat smlouvu a rovnou začít pracovat?

Ano, můžete. Přijďte s vlastním notebookem, vyřešíme nutné formality a rovnou začnete pracovat.

Je prostor vybavený nábytkem?

Ano, prostor je vybavený kvalitními kancelářskými stoly a židlemi. Dále je k dispozici společenská zóna a zamykatelné skříňky (pro některé typy tarifů).

Jaká jsou základní pravidla v COWO?

 • V centru je vítaný každý, kdo bude dodržovat pravidla coworkingového centra.
 • Ohleduplnost vůči ostatním členům při práci.
 • Dodržování omezených vstupů podle počtu hodin v tarifu.
 • Udržování pořádku a umývání nádobí, které budete využívat.
 • Problémy a závady okamžitě hlásit provozovateli.
 • Změny tarifů oznámit do 10tého dne v měsíci, uhrazení faktury ve splatnosti.
 • Cowo Brno i celý dům je nekuřácké prostředí.

Jaká jsou pravidla pro členské tarify?

 • Tarif (počet hodin) platí vždy na jeden kalendářní měsíc nebo rok dopředu, nevyčerpané hodiny se do dalšího měsíce nebo roku nepřevádí. (zda se jedná o měsíc nebo rok je určeno typem tarifu)
 • Každého 11. v měsíci vám přijde faktura na následující měsíc se splatností 3 týdny. Prosíme o včasné platby.
 • Z kapacitních důvodů je nutné už do 10-tého dát emailem vědět, jestli měníte/rušíte tarif na příští měsíc. Pokud zprávu nedostaneme, tarif se automaticky závazně prodlužuje.
 • Pokud v průběhu měsíce svůj tarif vyčerpáte, můžete (je-li volná kapacita) si jej zvýšit a doplatit jen cenový rozdíl.

Je možné vstupní klíč s někým sdílet (využívat společně)?

Vstupní klíč je na jméno a je nepřenosným, tudíž není možné využívat společně. Pro druhou osobu je potřeba mít druhý členský tarif.

Můžu mít na stole vlastní stolní PC nebo monitor?

Vlastní PC nebo monitor na stole je možné mít navíc nad rámec tarifu NON-STOP. Na podmínky a dostupnost se prosím informujte.

Mám návštěvy. Můžou za mnou přijít, i když nemají členství?

Ano, na schůzky si můžete zvát klienty i kolegy, kteří nejsou členy. Pokud by schůzek bylo hodně, zvažte pro kolegu členský tarif.

Může se v prostoru telefonovat?

Pokud to bude tiché, telefonovat se může přímo v prostoru na místě. Pokud je to na delší hovor, je lepší telefonovat ve společenské zóně nebo na chodbě. Je to ohleduplnější k ostatním členům.

Kdy se objekt uzavírá?

Běžná provozní doba 7 – 19 hodin. U non-stop tarifu není provoz omezen: přístup do budovy je 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Nejste tedy omezeni žádným uzavíráním.

Je možné u non-stop tarifu pracovat dlouho do večera?

Ano, u non-stop tarifu můžete pracovat kdykoliv a jak dlouho budete chtít.

Je k dispozici jednací místnost?

Ano, je k dispozici samostatná zasedací místnost. Zasedací místnost je zdarma na určitý počet hodin, který se váže k jednotlivým tarifům. Nad rámec členských tarifů je zpoplatněna.

Je k dispozici tiskárna, kopírka a skener?

Ano, sdílená A4 černobílá tiskárna/kopírka/skener je k dispozici. Tisk za přijatelné poplatky (3 Kč/stránka A4). Součástí je i možnost kopírovat a scanovat dokumenty. Zde najdete návod a ovladače k tiskárně ke stažení.

Je k dispozici flipchart nebo dataprojektor?

Ano, pro přednášky, akce a školení je k dispozici flipchart nebo dataprojektor. Na cenu za využití se prosím informujte.

Jak je to s parkováním?

Parkování zdarma je možné na Třídě Kapitána Jaroše, Náměstí 28.října a v přilehlých ulicích – cca 400 metrů od Coworkingu Brno Scala. Nejbližší parkování placené je na na Moravském náměstí (parkovací dům Rozmarýn) a dále pak podzemní parkoviště před Janáčkovým divadlem. Vzdálenost obou parkovišť od coworkingu je necelých 200 metrů.

Je možné mít v Coworkingu Brno sídlo firmy?

Bohužel není. Majitel domu nepovoluje možnost zřízení sídla dalším firmám.

Zajímá mě, co se děje v COWO

Chcete si přijít COWO prohlédnout, vyzkoušet coworking nebo máte nějaký dotaz? Napište nám, my se ozveme!

Projekt provozuje CONSO EMINENS s.r.o. © 2017