Práce z domova mi dlouhodobě nevyhovovala. Na bytě, kde se o tři pokoje dělí šest studentů, se člověk klidu dočká málokdy. Myšlenka coworkingu mě navíc lákala už delší dobu, tak jsem se rozhodl COWO Brno vyzkoušet. V příjemné a přátelské atmosféře se pracuje skvěle a pozice v centru města je, z hlediska dostupnosti, výborná. Pokud sháníte pracovní prostor, rozhodně doporučuji dát COWO Brno šanci.

Matěj Málek
grafický design

Jako freelance programátor pracuji již od roku 2007 a až na drobné výjimky jsem vždy pracoval z domu, což mi až donedávna plně vyhovovalo. Nyní bydlím s manželkou v malém  bytě a práce z domu už není tak bezproblémová. Nedokáži se na práci plně soustředit, od práce odbíhám a dělám všechno možné, jen ne práci.

Věřím, že striktní oddělení času, kdy jsem v práci, a kdy jsem doma, mi pomůže se v práci plně soustředit na práci a naopak doma nebudu řešit pracovní věci a lépe si od práce odpočinu.
Seznámení se se zajímavými lidmi z jiných oborů a sdílení zkušeností s ostatními beru jako další významné plus.

Martin Zukal
Programátor IT – VoIP aplikace v jazyce Java

Coworking mi vyhovuje, protože je tu více pracovní atmosféra než v kavárně, ale zůstává zachováno kouzlo stálého setkávání s novými lidmi. Nejvíc se těším na to, až Cowobrno získá širší ohlas mezi cestovateli a bude pak možné se potkat s lidmi, kteří Brnem projíždějí a zastaví se na pár dní.

Webdesigner a politolog
Jan Martinek
(www.ux-of-a-country.tumblr.com)

Značkou ideál je pro mě atmosféra, ve které mají i kavárenští povaleči chuť pracovat. Repre kancelářské prostory se zajímavými lidmi v centru Brna mě inspirují. Jako aktivista-politolog potřebuji neustálý feedback a živo kolem sebe. Doma na gauči je to nuda, kavárny lezou do peněz. Coworking mě prostě baví.

Klára Bažantová
Politická aktivistka

V Brně pobývám často díky své práci nebo zálibám a coworkingové centrum pro mě představuje cenově přijatelnou možnost pracovat na cestách i jinde než ve Falku. Navíc leží přímo v centru Brna!

Mám rád způsoby, kterými se propojují lidé z různých komunit, a proto COWO Brno velmi fandím i jako člověk, který není na volné noze.

Michal Berg
podnikatel a publicista

Jsem překladatelka angličtiny na volné noze. Doma jsem často odbíhala k nejrůznějším drobnostem nesouvisejícím s prací. Počet reálně odpracovaných hodin byl často sotva polovina pracovního dne. Člověk si nějak práci rozvrhne na běžnou pracovní dobu, ale pak s překvapením zjišťuje, že ji moc nestíhá a v důsledku pak naopak prací musí trávit celé dny a noci. Pak už je jen krůček k tomu, že člověk přestává chodit na obědy a odpolední kafíčka (musím pracovat!), nechodí cvičit (musím přece pracovat!) a chybí mu odpočinek, protože si nechá ujít i pár párty (v noci je na práci přece klid!)…

Coworking tohle usměrňuje nebo zcela eliminuje. Kancelář mě naučila držet pevný pracovní režim, který se snáz snáší, protože jej kolem mě drží i jiní. Není nadto si zanadávat na klienta, který chce modré z nebe, pokud možno do zítra, nebo se pochválit, jak člověk stihl nemožný.

Taky si uvědomuji, že člověk toho za den víc stihne, takže i víc vydělá.
Jestli platí, ž bez práce nejsou koláče, tak Coworking je taková malá pekárna (s krásným výhledem).

Gabriela Sochnová
Translation services

Jako malý jsem chtěl být ovocem do Jogobelly. Pak ale přišlo něco, co od základu změnilo můj život. Cowobrno. Esence jedinečného středoevropského klimatu v kombinaci s pečlivě vybraným kolektivem rozdráždila všechny mě smysly a já už od prvního okamžiku věděl, že po ničem jiném netoužím. Zkuste i vy Cowobrno.

Lukáš Turek


Projekt provozuje CONSO EMINENS s.r.o. © 2017